Češi preferují čokolády s vysokým podílem kakaa

Dlouhodobě se těší nejvyšší podpoře českých zákazníků mléčná čokoláda. Nynější trend v oblibě čokolád směřuje k hořké čokoládě, která má vysoký podíl kakaa. Z cukrovinek jsou oblíbené bonbony a želatinové výrobky.

V České republice se ročně spotřebuje šest kilogramů čokolády na osobu. Z toho třetina připadá na mléčnou čokoládu, další třetina na čokolády s náplněmi. Zbytek pokrývá hořká čokoláda.

 

Kvalitní čokolády

Češi v posledních letech dokáží ocenit kvalitní čokolády s vysokým obsahem kakaa. Dokládá to zvýšený zájem o tyto produkty. Lidé se v obchodech více zajímají o složení jednotlivých čokolád.

Dále se zvyšuje zájem spotřebitelů o čokolády s netradičními náplněmi. Nejoblíbenější přísadou jsou oříšky, mandle, arašídy a rozinky. Oblíbené jsou také čokolády ochucené vaječným koňakem a karamelem.

 

Vánoční nabídka čokolád a cukrovinek

Významní výrobci čokolád a cukrovinek zařadily do letošní vánoční nabídky řadu novinek. Jedná se třeba o adventní kalendáře Orion a Lentilky. Dále si zákazníci mohou vybírat z široké nabídky čokoládových figurek.

Společnost Nestlé si letošní předvánoční prodej velmi chválí, neboť dochází ke zvýšeným prodejům v tomto segmentu. Zájem je hlavně o Nestlé tabulkové čokolády.