Jak fungují binární opce

Binární opce jsou poměrně novým finančním nástrojem, který umožňuje obchodovat s různými burzovními aktivy. Tato aktiva představují měnové páry, akcie, komodity nebo akciové indexy. Hlavní výhodou binárních opcí je limitované riziko. Klasické pákové investice jako forex nebo komodity mají na jedné straně neomezený zisk a na druhé straně neomezenou ztrátu. Sice se zadávají ochranné obchodní příkazy, ale ty nejsou garantované a v určitých tržních momentech dochází ke ztrátě, při které může jít obchodní účet do minusových hodnot.

K obchodování binárních opcí se používají různé platformy. K investování je třeba zvolit solidního binárního brokera, který je regulovaný. Finanční regulace je důležitá, neboť jde o dodržování platných předpisů a zákonů. Obvykle je při volbě binárního brokera důležitá i kvalita obchodní platformy. Může se jednat o software, který je nutné nainstalovat na počítač nebo je zde webová platforma.

Prostřednictvím těchto nástrojů lze podávat obchodní příkazy během otevírací doby dané burzy. Lze využít i binární opce demo ZDE. Skrze tento cvičný účet je možné vyzkoušet binární obchodování. Je možné zadávat příkazy a neriskovat skutečné peníze. Nicméně na demo účtu nejde zcela trénovat psychologii obchodování. Vlastní psychiku může obchodník vyzkoušet na reálném účtu, když obchoduje s minimálními obchodní i pozicemi. Většinou se zde pohybují minimální obchody od 5 euro.

Pro každého binárního obchodníka je důležité stanovit správnou obchodní strategii. V základu se vychází s technické a fundamentální analýzy. Technická analýza se zaměřuje na zkoumání a vyhodnocování cenových grafů. Pomocí různých měřítek a statistik se odhaduje budoucí vývoj kurzu. Fundamentální analýza se zaměřuje na makroekonomické údaje, které mají vliv na dané aktivum. V případě měn se jedná o měnovou politiku vlád a centrálních bank. Úspěšní obchodníci většinou používají obě tyto metody a vzájemně je kombinují. U akcií je dobré sledovat vyhlašování výsledkových reportů jednotlivých firem. U měn je dobré sledovat vyhlášení o stavu změn úrokových sazeb.

Zdroje informací:

Spekulant007.cz

Investopedia.cz