Jak na binární obchodování

Binární opce jsou v současné době velmi používaným investičním nástrojem. Prostřednictvím binárních opcí se dá investovat do různých aktiv. Mezi tato aktiva můžeme zařadit vše od měnových párů, komodit, akcií nebo akciových indexů. Tyto opce jsou známé pro svoji jednoduchost. Systém obchodování spočívá ve správném odhadu vývoje daného aktiva. Pokud si myslíme, že cena zlata bude za jednu hodinu nad 1300 dolary, potom uplatníme CALL opci. Jestliže kurz zlata se v té době skutečně posunul nad tuto hranici, výsledkem je zisk. V opačném případě nastává ztráta.

Výhodou je, že zisk i ztráta jsou předem definované. Zhodnocení se pohybuje kolem 80 procent na jednu opci. Na rozdíl od ostatních finančních trhů jsou binární opce limitovány ve výší ztráty. Tuto věc ocení obchodníci zejména při turbulentních pohybech na trzích. Běžně je binární obchodování využíváno jak začátečníky, tak profesionálními obchodníky.

Obchodní strategie pro binární opce

Základem úspěšného obchodování je binární strategie. Základním kamenem je správné a vhodné řízení rizika. Obchodní systém pro binární opce může vycházet z několika analýz. Nejčastěji je obchodníky používaná fundamentální a technická analýza. Technická analýza se zaměřuje na zkoumání minulých pohybů na cenovém grafu a následné předpovídání pohybů budoucích. Používání fundamentální analýzy vyžaduje znalosti z oblasti makroekonomické. Důležitou roli zde hrají rozhodnutí centrální bank a jednotlivých vlád.

Dále by se měl binární obchodník zajímat o rozložení rizika mezi jednotlivé strategie. Podle jednotlivých druhů opcí lze vytvářet nekorelované systémy. Nabízejí se minutové, hodinové a denní binární opce. Lze tak rozložit krátkdobé a střednědobé investiční rozhodnutí. Vždy záleží na minimálním vkladu na jeden obchod. Toto se liší podle brokerů. Někde je to možné již od 5 euro.

Zdroj: Investopedia.cz