Jak se dá obchodovat na burze

Burzovní obchodování se v posledních letech stalo velmi oblíbené mezi širokým spektrem malých investorů a obchodníků. Díky velké konkurenci brokerů se dají uzavírat obchody za velmi přijatelné poplatky. Obchodování na burze se tak stává dostupné mnoha lidem pro lepší diverzifikaci investičního portfolia. Burzovní obchodování je také rozšířeno díky internetu. Dříve tento fakt byl omezen z důvodů nedostatečné výpočetní techniky.

Akcie se dají obchodovat různými způsoby. Patří sem krátkodobé, střednědobé a dlouhodobé strategie. Rychlé obchodování s akciemi je možné díky kvalitním obchodním platformám, které tento styl umožňují. Lze tak obchodovat akcie online na základě fundamentálních informací. Zde se sleduje výsledková sezóna jednotlivých podniků.

Obecně se považuje zhodnocování peněz na burze za rizikové. Nicméně se zde dají dosáhnout výsledky, které jsou lepší v porovnání s běžnými bankovními produkty. Mezi tyto investiční produkty se počítají vkladové a spořící účty. V těchto případech se pohybuje zhodnocení od 1 do 3 procent za rok. Pro investory jsou tato čísla nezajímavá. Při burzovních obchodech se často bere ohled na poměr rizika k riskované finanční částce. Mnoho investorů se snaží rozložit riziko mezi akcie a komodity. Nicméně jsou zde např. měny, které se obchodují na forexovém trhu.

Pro úspěšné obchodování na finančních trzích se vyžaduje dobrá strategie. Zde se myslí vytvoření takového systému, který určuje vstupy do obchodů. Také by se nemělo zapomenout na money management a výstupy z obchodů. Risk na jeden obchod by neměl přesahovat více než dvě procenta z obchodovaného kapitálu. Toto řízení rizika nám umožňuje přežití na burze v dlouhodobém horizontu. Na akciích se dá dosáhnout ročního zhodnocení v řádu desítek procent. Nicméně při rychlých obchodech se zvyšuje riziko, ale také možné výdělky.

Zdroje informací: