Jak ušetřit při nakupování na internetu

 

V České republice se těší nakupování na internetu stále větší oblibě. Důvodem je pohodlnost nakupování přímo z domova. Dalším důvodem může být i cena, ne však vždy.

 

Praktické tipy jak šetřit:

 

Doprava zdarma

Některé internetové obchody poskytují dopravu zboží zdarma. Zpravidla je podmínkou nákup nad určitou hranici. Stále větší množství e-shopů disponuje kamennou výdejnou, kde je možné si objednané zboží vyzvednout.

 

Internetové srovnávače

Pomocí internetových porovnávačů zboží můžete srovnávat cenu zboží u tisíce internetových obchodů. Díky srovnávačům zjistíte ve velice krátkém čase kde je zboží dostupné a zároveň můžete využít případnou slevovou akci.

 

Nákup u výrobce

Někteří výrobci nabízejí své zboží ve svých internetových obchodech. Zákazník se tak může dostat ke svému nákupu bez prodejní přirážky. Zpravidla je tento nákup podmiňován nákupem určitého minimálního množství daného výrobku.

 

Důkladný výběr

Při nákupech na internetu je užitečné koukat na zkušenosti jiných zákazníků s daným výrobkem. Vyplatí se proto číst recenze produktů nebo sledovat reakce vašich přátel na sociálních sítích. Poctivý výběr se vyplatí obzvláště u drahého zboží.