Jediná jistota dneška – Úřad práce

upGenerální ředitelka Úřadu práce ČR Marie Bílková prohlásila, že jim chybí téměř 1200 sociálních pracovníků. Jedná se o zaměstnance, kteří by se věnovali vyřizování dávek pro postižené nebo dávek v hmotné nouzi. Současný personál prý nestíhá ověřovat jestli jsou příspěvky vynakládány správně.

Tato zpráva jistě nutí k zamyšlení. Přibývá lidí v hmotné nouzi a je třeba zaměstnat více lidí, aby nedocházelo k neoprávněně čerpaným dávkám. Další přijímání státních zaměstnanců je ten správný lék jak bojovat s nezaměstnaností. Až dojdeme do bodu, kdy většina národa bude zaměstnána ve státní správě a řešit problémy těch méně šťastných, kteří se tam nedostali, tak pomalu bude ubývat těch co tento celý systém financují.

Podle této filozofie je třeba tvrdě jít proti zdecimovaným lidem, kteří pobírají tisícikoruny od státu. Je třeba je zdeptat ještě více a pomalu je poslat do sociálního vyloučení. Vůbec je zajímavé zamyslet se nad sociální politikou našeho státu. Sociální dávky náleží jen lidem, kteří nemají vůbec nic a nebere se vůbec ohled na jejich dosavadní život. Když se někdo chová nezodpovědně celý svůj život a nešetří si, sociální podporu dostane. Na druhou stranu občan myslící na zadní kolečka je odmítnut s tím, že musí nejprve prodat věci nepotřebné pro běžný život. V momentě kdy je na dně a je sociálně vyloučen, dostaví se malá pomoc od státu a najmou se sociální pracovníci na řešení jeho problémů.