Kolo na splátky

kolo na splátkyKaždý zájemce o kolo na splátky může získat mnoho dalších výhod. Jedná se zejména o poskytnutou slevu za včasné objednání daného kola. Vybírat se může z různých druhů kol, které jsou momentálně dostupné skladem. Nakoupit je možné ve specializovaných obchodech, které zároveň poskytují pozáruční servis. Opravy jsou dnes u kol velmi důležité.

Složitost jednotlivých kol je na vysoké úrovni a vyplatí si tak vybrat u autorizovaných prodejců. Na výběr jsou horská nebo silniční kola. Stranou nezůstávají ani závodní kola. Tady už však můžeme mluvit o velkých nákladech na pořízení. Cena závodního kola se pohybuje od desítek do stovek tisíc.

Někdy se stává, že kolo na splátky lze dostat i v bazarových nabídkách. Tyto nabídky jsou však většinou bez záruky a doporučuje se vždy náležitá ostražitost. Před nákupem je dobré požádat prodejce o zodpovězení všech podstatných otázek. Někdy je součástí nákupu také doplňková výbava. Velcí prodejci sem zahrnují i prodlouženou záruku.

Kde sehnat kola na splátky

V dnešní době není problém vyhledat to správné kolo a pak ho koupit na splátky. Rozdíly budou jen v tom, kdo zajišťuje financování. Z českých nebankovních společností můžeme jmenovat firmy jako Home Credit, Cetelem nebo Essox. Jednotlivý obchodníci takto využívají prodej na splátky. Uzavřená smlouva je tedy s konkrétní finanční společností.

Nemělo by se však zapomínat na podmínky smlouvy o půjčce. Někdy je stanoven příliš vysoký úrok. Důležitá je také délka splácení. Někdy se může zboží celé splatit a to bez poplatku. Běžně je však prodej na splátky rozdělen na deset stejných částí. Tomuto druhu prodeje se neúčtuje žádné navýšení.