Nákup na splátky bez registru

nákup na splátky bez registruNákup zboží na splátky se za posledních deset let stal velmi populární záležitostí. Tato popularita spočívá v lehké dostupnosti tohoto způsobu prodeje. Velcí i malí prodejci si sehnali finančního partnera, který tento způsob prodeje umožňuje a zajišťuje. Finanční služby jsou tak zajišťovány profesionály a jde o odborné služby. Samostatnou kapitolou jsou pak uchazeči o tento nákup, kteří mají záznam v registru dlužníků. V tomto případě je pak nákup na splátky bez registru velmi složitý a vyžaduje si určité znalosti.

Nákup na splátky nebo spotřebitelský úvěr?

Pro zájemce, kteří jsou již ve zmiňovaném registru se nabízí určitá varianta. Jde o spotřebitelskou půjčku, která je poskytována bez nahlížení do registru. Zde jsou značné nevýhody.

Mezi tyto nevýhody patří:

  • vyšší úrok
  • kratší doba splácení
  • nevýhodné podmínky sjednání úvěru

V otázce jestli tedy zvolit půjčku na nákup se nabízí doporučení poctivého zamyšlení. Pokud nevyhovuje splátkové firmě přímo žadatel, může se pokusit o koupi jeho známý nebo příbuzný. Tady musí být navázána vzájemná důvěra. V každém případě jde o peníze a je třeba poznat za koho se můžeme zaručit.

Klasicky je nákup na splátky bez registru také doménou nebankovních společností. Tyto společnosti můžeme rozdělit do několika úrovní. Do první úrovně patří velké nebankovní instituce typu Cetelem, Home Credit, Cofidis a Essox. Dále se zde nachází velké množství menších firem, které nabízejí sjednání této půjčky převážně přes internet. Je tedy třeba vážit co přesně využít. pokud se jedná o částku do 10000 korun, je pak následném splácení snadné. Některé společnosti dokonce nabízejí první takovou půjčku zdarma. nezaplatíme navíc ani korunu.