Nezadržitelný růst

zeleníZelená politika je nedílnou součástí české politické scény. Jaké důsledky měla účast strany zelených ve vládě víme všichni. Nicméně je tento způsob politiky vůbec dlouhodobě udržitelný a životaschopný?

Jak je známo, lidská společnost jde neustále dopředu. Neustálé inovace a vylepšování je přirozeným lidským vývojem. To, že tento vývoj není rovnoměrný po celé společnosti je věc druhá. Zelená politika se staví proti přirozenému lidskému vývoji a sama se ohání touto přirozeností. Vůbec těmto propagátorům nevadí, že nabízí lidem život v trvalé chudobě.

Moderním se stává jejich tvrzení, že si jako lidská civilizace žijeme nad poměry. Ideálem těchto zelených pánů by bylo vrátit nás zpět k absolutní šetrnosti. Jak toho docílit? No přece tvrdým šetřením. Nemůžeme si přece dovolit takový luxus jako je jedna teplá vana denně. Nelze si nevšimnout, že rétorika těchto bojovníků proti průmyslu připomíná slova Miroslava Kalouska. Právě on neustále prohlašuje, že se musíme prošetřit až do Řecka.

Jak trefné, přece proti sobě bojovali a nakonec se sešli na jedné lodi. Ne nadarmo byl Karel Schwarzenberg součástí strany zelených. U nás je všechno divné. Zelení, v jiných zemích jsou pověstní svou levicovostí. U nás jsou tyto myšlenky tunelovány top elitou.