ODS na cestě, která vede pouze jedním směrem

ods

Jak již napovídá nadpis článku, onen směr je pouze jeden a to do propasti zapomnění. Této straně již v současnosti nepomůže vůbec nic. V jejím čele stojí většinově lidi, kteří jsou symbolem korupce a kmotrů. Ani zoufalý pokus ODS postavit do vedení Němcovou nebo populárního Kuberu již nemůže nic zachránit. Korupce a pochybní podnikatelé jsou spojeni s ODS natolik, že většinovou podporu již není možné získat. Dovolím si říct, že úspěchem pro tuto stranu bude překročení 5 ti procentní hranice pro vstup do sněmovny.

Po těchto volbách a pak již všech následujících budou za ODS již dosluhovat poslední senátoři, krajští a měští zastupitelé. ODS se stane naprosto minoritní a okrajovou stranou. Politická role ODS byla v polistopadovém vývoji velmi vysoká a nyní zaplatí nejvíce ze všech polistopadových politických aktérů.

Jak praví známé rčení  „Moc korumpuje a absolutní moc korumpuje absolutně“.

Ano ODS se stala absolutně zkorumpovanou a ideologicky vyčpělou stranou. Její nejslavnější období ji vtiskl její zakladatel Václav Klaus. Pevně ji ideologicky vymezil a po vyhraných volbách v roce 1992 zvítězil, aby změnil tvář české společnosti. To jestli ta změna byla více pozitivní nebo negativní není důležité, důležitější je, že v době svého vládnutí Klaus ztělesnil samotnou změnu jednoho systému na druhý a nesl a nese za to politické následky do dnešní doby.