Pamětní mince

Mezi nejčastěji pořizované patří pamětní mince z České republiky a Slovenska. Hlavními kupci těchto mincí jsou sběratelé, ale postupně začínají přibývat investoři. Každé vydání pamětní mince je limitováno určitým počtem kusů. Tyto mince pak získávají na hodnotě. Vždy záleží jaký kov je použitý. Zejména oblíbené jsou zlaté a stříbrné pamětní mince. Každá mince má také svoji sběratelskou hodnotu.

Kde nakoupit pamětní mince? Obvykle se pamětní mince prodávají v kamenných a internetových obchodech. Tyto mince se vždy razí k určité události nebo k významnému výročí. Zvlášť oblíbené jsou mince na počest určité konkrétní historické osobnosti. Cenově jsou pamětní mince dostupné také podle kvality. Je zde běžná kvalita a potom také vysoká kvalita. Velmi vysoké prodeje zaznamenávají stříbrné mince.

Nakoupit lze pamětní mince Československa, které jsou zlaté. Rovněž je možné investovat své peníze do slitků a investičních mincí. Velký zájem je o slitky vyráběné v Rakousku, kde se používají pokročilé výrobní technologie. Již byly zmíněné stříbrné pamětní mince, o které je značný zájem. Lze je kupovat o hmotnosti až do 1000 gramů.

Zajímavé mohou být také medaile. Tyto medaile jsou emitovány při různých příležitostech jako je svatba, narození dítěte nebo jiná životní jubilea. Vycházejí i celé série medailí k událostem a osobnostem v historii. Mezi nejznámější patří série hrady a zámky nebo sada dukátů České republiky.
Jaká je kvalita pamětních mincí?

Mince se vydávají v běžné nebo ve špičkové kvalitě. Každá mince je vydána k určité události, ať již historické nebo nějaké jiné významné. Celé sady těchto mincí se prodávají v kompletních kolekcích a obalech. Velice oblíbené jsou kožené obaly. Česká národní banka zveřejňuje emisní plán. Tento emisní plán ČNB je vždy uváděn v předstihu na budoucí roky. Například v letech 2016 až 2020 bude vydán tématický cyklus Hrady. Pamětní mince budou v nominální hodnotě 5000 Kč.