Prodej na splátky bez navýšení

Klasický prodej na splátky bez navýšení je velmi rozšířený. Těší se oblibě téměř u všech nakupujících. Podle nedávného spotřebitelského průzkumu, má většina lidí zkušenosti s prodejem na splátky. Další část klientů uvádí jako jednoznačnou výhodu to, že je vše vyřízeno bez navýšení. Jde tak o razantní změnu v tomto systému, který zde byl dlouhá léta.

Jak probíhá prodej na splátky:

Výběr obchodu – volba obchodu, kde budeme nakupovat je velmi důležitá. Záleží vůbec na tom, jestli tento způsob prodeje akceptuje. Můžeme dojít ke zjištění, že nikoliv. Je jedno jestli jde o kamennou prodejnu nebo internetový obchod. Předně se tedy musíme zeptat prodávajícího. Zajeté a velké obchody mají obvykle sepsanou smlouvu s finančními společnostmi. Tyto nebankovní společnosti jsou zárukou, že vše bude probíhat v pořádku.

Nákup zboží – po výběru námi požadovaného výrobku si podáme žádost o prodej na splátky bez navýšení. Tento formulář se může vyplnit fyzicky nebo elektronicky. Když využijeme vyplnění přes internet, schválení se dozvíme v řádu minut. Tak rychle se to dozvíme, pokud doložíme všechny požadované dokumenty. Někdy se stává, že jsme požádání o zpětné předložení některých potvrzení. Tato potvrzení si můžeme vyžádat v práci nebo u finančního úřadu. Zpravidla jde o náš příjem nebo daňové přiznání.

Splácení koupeného produktu – Nyní když je vše schváleno, můžeme daný výrobek s klidem používat. nesmíme však zapomínat na pravidelné splátky. Tyto splátky se platí v přesné datum, které je určené v naší kupní smlouvě. Je dobré si tento termín někam poznamenat, abychom nezapomněli. Splácení bez navýšení má tu výhodu, že nezaplatíme nic navíc. Jde tedy o výhodný stav, kdy zaplatíme během tří let jen požadovanou smlouvu. Někdy se nabízí v akci ještě výhodnější podmínky. Tyto akce je však třeba sledovat, protože jsou časově omezené.