Stříška na komín

Stříška na komín je velmi účelná a praktická součást komínu. Nejde tedy jen o estetický dojem, ale o praktické využití. Stříšky na komín slouží hlavně k chránění komínového průduchu před přírodními živly jako jsou déšť a sníh. Většina těchto stříšek je řešena tak, aby nedocházelo ke zhoršení funkčnosti komína.

Jaké mají stříšky na komín výhody:

  • ochrana komínu – průduchu před sněhem a deštěm
  • vhodný doplněk komínu
  • snadná montáž stříšky na komín
  • dlouhodobá životnost
  • hodí se k různým typům komínů a paliv
  • slouží také jako lapač jisker

Jakou má stříška na komín funkci?

Základní funkcí této stříšky je ochrana proti zatékání dešťové vody do komínu. Dále je zde také funkčnost jako lapač jisker, které vylétají z komínu ven. Důležitá je správná instalace stříšky. Nejlepší variantou pro většinu lidí se jeví přenechat tuto starost odborné firmě. Nicméně je zde možnost instalovat tento doplněk pomocí návodu svépomocí.

??????????????????????????

Jakou stříšku na komín zvolit?

Na výběr se nabízí opravdu mnoho modelů od různých výrobců. Pro člověka neznalého tohoto oboru je však výhodné kontaktovat příslušnou kominickou firmu a požádat si o posouzení konkrétní situace. Na základě tohoto posouzení pak může dojít k doporučení odpovídající stříšky, která bude splňovat veškeré technické náležitosti. Obvykle jsou tyto stříšky vyráběny z nerezového plechu.

Jak již bylo řečeno, na trhu se vyskytuje několik druhů stříšek na komín. Vždy je třeba dbát na kvalitní provedení. Pro ukázku stačí uvést některé typy těchto produktů. Jako první si představíme stříšku na komín Napoleon pro jednoprůduchový komín. Tento výrobek je především určen k zakrytí komínu před deštěm a sněhem. Tato stříška je vyrobená z nerez plechu a má dlouhou životnost. Další stříškou je Napoleon pro komín s větrací šachtou. Výrobek je ze stejného materiálu jako předešlý a funkčnost má také stejnou. Poslední z naší série je Napoleon pro dvouprůduchový komín. Tato stříška je určena pro ochranu komínu před vodou a sněhem.